čtvrtek 1. srpna 2013

Proč některá afrodiziaka fungují, zatímco jiné ne?

Některé potraviny jsou prostě sexy. Především mám na mysli jahody, ústřice, a samozřejmě, čokoládu - ale zvyšují některé z nich sexuální touhy? Mezi nejznámější afrodiziaka rostlinného původu patří Muira Puama, latinsky Phychopetalum olacoides, které je po tisíce let užíváno jihoamerickými indiány jako velice účinný lék na potenci. Tato jihoamerická rostlina, jejíž pryskyřice má velmi silný stimulační účinek na centrální nervový systém, zvyšuje libido, snižuje stres a regeneruje tělo. Účinky se projeví asi 1-1,5 hodiny po konzumaci. Muira puama je jeden z nejvíce vzrušujících produktů původem z brazilských deštných pralesů, který se tradičně používá jako energizér, lék na impotenci a snížené libido. Brazilští indiáni z kmene Vajapi znají kořen muira puama pod názvem "nila-Ata" - "vytvrzovač". Před pohlavním stykem Brazilci jedí kůru a pijí odvar z kořenů. Způsob přípravy je následující: polévkovou lžíci drceného nebo mletého kořene zalijeme litrem vařící vody, na mírném plameni necháme pět minut povařit a poté necháme 15-20 minut odstát. Zkoušeli jsme muira puama podle tohoto receptu s přítelem, a výsledek byl opravdu nad očekávání :-)

Muira puama, je malý strom, který dorůstá do výšky 5 m původem z brazilské Amazonie a ostatních částí amazonského deštného pralesa. Malé, bílé květy mají štiplavou vůni ne nepodobnou jasmínu. Již odedávna se všechny části muira puama používaly v lékařství, ale nejčastěji a nejvíce jsou využívány kůra a kořeny. Domorodí obyvatelé podél brazilské řeky Rio Amazon Negro používají stonky a kořeny mladých rostlin jako tonikum na léčení neuromuskulárních problémů, odvar z kořene se používá a kůry se užívá k léčbě sexuální slabosti, revmatismu, chřipky, srdeční slabosti a žaludečních problémů. Je také pozoruhodné, že domorodci užívají odvar jako prevenci proti plešatosti. V brazilské bylinné medicíně je Muira puama vysoce ceněný sexuální stimulant s reputací mocného afrodiziaka. V brazilských lékopisech a herbářích jej můžeme nalézt již od roku 1650, avšak domorodí indiání jej používali již stovky let dříve. Používá se jako tonikum pro neuromuskulární slabost a ochrnutí, dyspepsii, menstruační poruchy, chronické revma, impotenci, chřipku a poruchy centrální nervové soustavy.

Muira puama je v současné bylinné medicíně známá po celém světě. Evropští průzkumníci brzy zaznamenali její domorodé použití a afrodiziakální vlastnosti,  a přinesl ji do Evropy, kde se stala součástí bylinné medicíny v Anglii. Muira puama je stále uvedena v britském Bylinném lékopisu kde je doporučována k léčbě úplavice a impotence. Byla také používána po celé Evropě při léčbě impotence, neplodnosti, bolesti nervů, menstruačních poruchách a úplavici. V Německu je Muira puama užívána jako tonikum centrálního nervového systému, proti menstruačním poruchám a revmatismu. Muira puama také získává na popularitě ve Spojených státech, kde ji bylinkáři a lékaři používají k léčbě impotence, deprese, menstruačních křečí a PMS, bolesti nervů a poruch centrální nervové soustavy. Zatímco afrodiziaka během času přicházejí a odcházejí, Muira puama si udržuje své postavení a může tak poskytnout vysoce účinný přírodní léčebný postup pro léčbu erektilní funkce a vylepšení libida. Než ale začnete se samoléčbou, měli byste vždy požádat o radu lékaře, pokud trpíte erektilní dysfunkcí nebo impotencí, což často může být prvním varovným příznakem cévní nedostatečnosti a nebo závažného srdečního onemocnění.

Žádné komentáře:

Okomentovat